Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Nisan 2023 Cumartesi

Suç oranı 2022'de yüzde 11,5 arttı

İçişleri Bakanı Nancy Faeser, 2022 yılında Almanya’da toplam 5 milyon 629 bin suç kaydedildiğini açıkladı. Suç oranı, bir önceki yıla göre yüzde 11,5 arttı.

İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Berlin İçişleri Senatörü İris Spranger, ve Federal Kriminal Dairesi Başkanı (BKA) Holger Münch, 2022 yılı Kriminal Suç İstatistiği Raporu'nu kamuoyuna açıkladı. Faeser, 2022'de ülke çapında toplam 5 milyon 629 bin suç kaydedildiğini belirterek, bu rakamın bir önceki yıla göre yüzde 11,5 artış gösterdiğini söyledi.

“Kadınları korumak için harekete geçmeliyiz”

BKA’da yer alan habere göre, çocukların ve gençlerin her gün cinsel şiddetin kurbanı olmasının dehşet verici olduğunu vurgulayan Faeser,  kadına yönelik şiddetle mücadeleye de değindi. 

Faeser konuya ilişkin olarak, "Kadınları daha iyi korumak ve saldırı korkusunu ortadan kaldırmak için harekete geçmeliyiz. Toplu taşıma araçlarında ve suçun yoğun olduğu yerlerde, daha fazla güvenlik görevlisine ve video gözetimine ihtiyacımız var” diye konuştu.

Berlin İçişleri Senatörü Spranger ise cinsel taciz suçların mağdurlarının yüzde 92,4'ünün ve aile içi şiddet mağdurlarının yüzde 80'inin kadın olduğunu aktardı.

Geri Dön 01 Nisan 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN