Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Nisan 2024 Salı

Suç işleyenlerin yüzde 41’i Alman vatandaşı değil

Almanya'da suç oranlarındaki artış ve yabancı şüphelilerin oranının yüzde 41 olması, yasadışı göç tartışmasını yeniden alevlendirdi.

Almanya'da 2023 yılında işlenen suç sayısında bir önceki yıla kıyasla yüzde 5,5'lik bir artış yaşandı. Bu artışla birlikte suç sayısı 5 milyon 940 bine ulaştı. Son 20 yılın en yüksek seviyesine çıkan suç oranları, toplumda endişeye yol açtı. Artan suç sayısı ve yabancı şüphelilerin yüzde 41'lik oranı göz önüne alındığında Birlik partileri (CDU/CSU), yasadışı göçe karşı daha sıkı önlemler alınması ve polis ve yargıya daha fazla destek verilmesi çağrısında bulundu.

Thüringen CDU Meclis Grubu Başkanı Mario Voigt, Tagesspiegel'e yaptığı açıklamada, "Suç oranlarının yüksek olması, iç güvenlik meselesinin ihmal edilmemesi gerektiğine dair bir alarm sinyali. Vatandaşlarının özgürlük ve güvenliğini sağlamak devletin temel görevi. Bu, her zaman birinci önceliğe sahip olmalı” dedi.

Suç oranlarındaki artışın arkasında yatan nedenler karmaşık ve çok yönlü. Yabancı şüphelilerin yüksek oranı göze çarpmakla birlikte, yoksulluk, işsizlik, sosyal eşitsizlik gibi sorunlar da suç eğilimini tetikleyen faktörler arasında yer alıyor. Birlik partileri, artan suç oranlarına karşı daha sıkı önlemler alınması ve polis ve yargıya daha fazla destek verilmesi çağrısında bulundu. Göçün sınırlandırılması, kontrollerin arttırılması, mülteciler için daha az sosyal yardım, ikamet hakkının kısıtlanması gibi talepler öne çıktı.

Ancak, sorunun tek çözümü olarak göçmen karşıtı politikalar sunmak, sorunun özünü göz ardı etmek anlamına geliyor. Suçun önlenmesi için öncelikle toplumdaki sosyo-ekonomik sorunlara çözüm bulmak, eğitim ve sosyal politikalara yatırım yapmak ve dezavantajlı gruplara destek olmak gibi kapsamlı bir yaklaşım benimsenmesi gerekiyor.

Geri Dön 09 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN