Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Nisan 2024 Cumartesi

Steinmeier’den vize açıklaması

Türkiye ziyareti sırasında, Türk vatandaşlarının vize başvurularına değinen Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, personel sayısının artırıldığını ve sürecin hızlandırılacağını söyledi.

Steinmeier’den vize açıklaması

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, üç günlük resmi bir ziyaret gerçekleştirdiği Türkiye'den dönüşünde önemli açıklamalarda bulundu. Steinmeier, "Türkiye ve Almanya'nın birbirleri için vazgeçilmez olduğunu ve karşılıklı ihtiyaç duyduklarını" vurguladı.

Türkiye ziyareti sırasında, Türk vatandaşlarının Almanya'ya vize başvurularında yaşanan sıkıntılara da değinen Steinmeier, Türkiye'deki başkonsoloslukta çalışan personel sayısının artırıldığını ve vize başvurularının işlem sürelerinin kısaltılması için çabaların sürdüğünü belirtti. Ayrıca, daha yakın tarihlere randevu verilmesi konusunda da ilerleme kaydedilmesi gerektiğini ifade etti.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen AB Zirvesi'nde vize konularında ilerleme kaydedilmesinin önemine dikkat çeken Steinmeier, bu konuda çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi.

Almanya'nın Solingen kentinde geçen ay meydana gelen ve Türk kökenli Bulgaristan vatandaşı bir aileden dört kişinin hayatını kaybettiği kundaklama saldırısı hakkında da konuşan Steinmeier, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı toplantılarda bu konuyu ele aldıklarını belirtti. Steinmeier, saldırıdan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, Alman makamlarının saldırıyı gerçekleştiren kişilere hak ettikleri cezayı vereceğine olan inancını ifade etti.

Geri Dön 27 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN