Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Eylül 2023 Salı

Steinmeier: Müslümanlar da Almanya'nın bir parçası

Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, ülkesinin uzun bir geçmişi olan dini çeşitliliğe vurgu yaparak, ülkedeki 5 milyon Müslüman'ın da Almanya'nın bir parçası olduğunu belirtti.

Steinmeier, Köln'deki İslam Kültür Merkezleri Birliği'nin (VIKZ) 50'nci kuruluş yıl dönümü etkinliğinde konuştu. Cumhurbaşkanı, "Ülkemiz, yıllardır dini çeşitlilikle şekillenmiştir. Bu çeşitlilik, hem zenginliği ifade eder hem de zaman zaman gerilimleri beraberinde getirebilir. Bugün, İslam'ın çeşitliliği ve ülkedeki 5 milyon Müslüman da Almanya'nın bir parçasıdır" dedi.

Almanya'nın tarafsız bir devlet olduğunu ancak din özgürlüğünün 'ülkede din olmadığı' anlamına gelmediğini vurgulayan Steinmeier, dinlere saygı göstermek ve inançlı insanların özgürlüğünü korumak gerektiğini belirtti. Dinlerin çeşitliliğinin, saygı, açıklık ve uzlaşma gerektirdiğini ifade eden Steinmeier, dinlerin, iyi ve demokratik bir birlikte yaşamın bir parçası olabileceğine inandığını kaydetti.

Toplum içindeki çeşitliliğin önemine de dikkat çeken Cumhurbaşkanı; Müslüman düşmanlığı, antisemitizm ve Hristiyan düşmanlığı gibi olumsuz yaklaşımların barış içindeki inançlı insanlara ve demokrasiye zarar verdiğini vurguladı.

Geri Dön 19 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN