Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Ekim 2023 Çarşamba

Steinmeier: Mülteci sayısını sınırlamalıyız

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Almanya'ya düzensiz göçün ve kabul edilen mülteci sayısının sınırlanmasını istedi.

Almanya'da mülteci sayısının nasıl sınırlandırılacağı konusu hala gündemde. Cumhurbaşkanı Steinmeier, ARD televizyonuna verdiği demeçte, "Almanya'ya girişi kısıtlamamız gerektiğini kesinlikle düşünüyorum. Ancak bu sınırı ancak Almanya'nın diğer Avrupa ülkeleriyle sınırdışı etme konusunda işbirliği yapması durumunda sağlayabiliriz" dedi.

"Kolay çözümlerden kaçınılmalı"

AB sınırlarında yasa dışı yollarla gelen göçmenlerin iltica başvurularının reddedilmesi durumunda bu kişilerin sınırdışı edilebileceğini açıklayan Steinmeier, bu sayede Almanya'ya gelenlerin sayısının azalabileceğini ifade etti. Ancak bu düzenlemenin zor bir süreç olduğunu belirtti ve bu tartışmalı konuda kolay çözüm önerilerinden kaçınılması gerektiğini vurguladı.

"Seçim kampanyası işbirliğini zorlaştırıyor"

Steinmeier; federal, eyalet ve yerel yönetimlerin işbirliği yapması gerektiğini savunarak, şu anda siyasetin seçim kampanyası modunda olduğunu ve bunun demokratik partilerin işbirliği yapmasını zorlaştırdığını dile getirdi. Ayrıca, bu konunun sürekli bir tartışma konusu olarak kalması halinde başkalarının çözüm getirebileceğine dikkat çekti.

Geri Dön 04 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN