Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Ocak 2024 Çarşamba

Steinmeier: Muhalefeti de sürece dahil edin

Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, federal hükûmetin kararlarını vatandaşlara daha iyi açıklaması ve muhalefeti de sürece dahil etmesi gerektiği çağrısında bulundu.

Steinmeier, trafik ışığı koalisyonunun zayıf anket sonuçlarına dikkat çekerek, art arda gelen krizlerin belirsizlik yarattığını ifade etti. Almanya'daki tartışmaların ve popülist tutumların arttığını belirten Steinmeier, hükûmetin güvenilirliğinin azalmasının, kararların iletilmemesi veya kabul edilmemesinden kaynaklanabileceğini söyledi.

CDU lideri Friedrich Merz ise Başbakan Olaf Scholz'un düzensiz göçü sınırlamak için işbirliği tekliflerine yanıt vermediğini eleştirerek, birlikte çalışma çağrısında bulundu.

Anketler ne diyor?

Yapılan son ankete göre, vatandaşların yüzde 76'sı Alman hükûmetinin çalışmalarından memnun değil. Memnun olanların oranı yalnızca yüzde 17. Başbakan Scholz'un performansını 'olumsuz' olarak değerlendirenlerin oranı yüzde 72.

Eğer bu pazar seçim olsa, CDU/CSU yüzde 30 oy alırken, SPD yüzde 15, Yeşiller yüzde 12, FDP yüzde 5, Sol Parti yüzde 4, Hür Seçmenler yüzde 3, aşırı sacı AfD ise yüzde 22 oy alıyor.

Geri Dön 17 Ocak 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN