Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Nisan 2024 Cuma

Steinmeier İstanbul'a 60 kilo döner götürecek

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier'in, Türkiye ziyaretine 60 kilo dönerle birlikte gideceği bildirildi.

Steinmeier İstanbul'a 60 kilo döner götürecek

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier'in 22-24 Nisan tarihlerinde gerçekleştireceği Türkiye ziyaretinde, Berlin'den 60 kilo döner götürülmesi planlanıyor. Berlin'de döner dükkanı işleten Arif Keleş, Cumhurbaşkanı Steinmeier'in İstanbul'daki davetinde döner ikram edeceğini açıkladı. Keleş, Cumhurbaşkanlığı makamından gelen davetin kendisi için gurur verici olduğunu belirtti ve üç günlük ziyarette yer alacak olmasından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. Yaklaşık 40 yıldır Berlin'de döner dükkanları işleten Keleş, İstanbul'a dönerin yanı sıra soslarını da götüreceklerini söyledi.

Steinmeier ile döner kesimi

Keleş, Cumhurbaşkanı Steinmeier ile birlikte döner kesmeyi planladıklarını ve Steinmeier'in de servis yapmak istediğini aktardı. Ayrıca, dükkanına Alman milli takımı futbolcularının da uğradığını, Antonio Rüdiger ve diğer milli oyuncuların döner yemek için dükkanını ziyaret ettiklerini anlattı.

Dönerdeki fiyat artışı

Keleş, Almanya'daki döner sektörünün 7 milyar avroluk cirosuna dikkat çekti ve son zamanlarda dönere yapılan zammın Başbakan Olaf Scholz'a kadar ulaştığını, sosyal medyada fiyatların düşürülmesi için Scholz'dan yardım istendiğini vurguladı. Keleş, dönerin Almanya'da hazır yemek sektöründe birinci sırada olduğunu da ekledi.

Geri Dön 19 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN