Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Nisan 2024 Perşembe

Steinmeier, Anıtkabir'i ziyaret etti

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Türkiye'deki resmi temasları kapsamında başkent Ankara'da bulunan Anıtkabir'i ziyaret etti.

Steinmeier ve beraberindeki heyet, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak saygılarını sundu. Saygı duruşunun ardından Anıtkabir'de fotoğraf çektiren Steinmeier, Anıtkabir Özel Defteri'ne duygu ve düşüncelerini yazdı. Deftere yazdığı mesajda, Türkiye Cumhuriyeti'ni ziyaret etmenin ve Atatürk'e saygılarını sunmanın kendisi için büyük bir onur olduğunu ifade etti. Atatürk'ün Avrupa'ya bakışının, Almanya ile Türkiye arasındaki 100 yıllık derin dostluğun temelini oluşturduğunu belirtti.

Steinmeier, iki halk arasındaki samimi bağın, birbirlerinin ülkelerinde daha iyi bir yaşam ya da koruma arayan cesur kadın ve erkeklerin hikayeleriyle şekillendiğini vurguladı. Almanya'da yaşayan milyonlarca Türk kökenli insanın ülkesini zenginleştirdiğini ve şekillendirdiğini belirten Steinmeier, bu bağların, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi için temel taş olduğunu kaydetti.

Geri Dön 25 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN