Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Ekim 2023 Pazartesi

Steinmeier: Almanya, İsrail'in tarafında

Berlin’de binlerce kişinin katıldığı İsrail’e destek eylemi düzenlendi. Cumhurbaşkanı Steinmeier, "Almanya, İsrail'in tarafında" dedi.

Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, “Yahudileri korumak, devletin görevi olduğu gibi aynı zamanda bir sivil görevdir” ifadelerini kullandı. Steinmeier, “7 Ekim’den bu yana hiçbir şey eskisi gibi değil. Şoa’dan (Holokost) beri, hiçbir saldırıda bu kadara çok Yahudi öldürülmemişti. İsrail’in teröre karşı kendini savunma hakkı var ve Almanya da İsrail’in tarafında” diye konuştu.

Hamas’ın elindeki rehinelerin yakınlarına da seslenen Steinmeier, “Almanlar olarak acınızı paylaşıyoruz, sizin için dua ediyoruz. Almanya, rehinelerin güvenle serbest bırakılması için elinden gelen her şeyi yapacak” dedi.

Gazze’de yaşananlara da değinen Steinmeier, “Sivilleri korumak için çalışmak zorundayız ve çalışacağız. Gazze’deki sivillerin insani yardıma ve insani koridora ihtiyacı var. Bunu sağlamak insan olmanın bir gerekliliği” diye konuştu.

"Yahudi anne-babaların evlatları için korkması dayanılamaz"

Yahudi Merkez Konseyi Başkanı Daniel Botmann da Berlin’deki eylemde yaptığı konuşmada “Niyet beyanından, dayanışma ifadelerinden daha fazlasını istiyoruz. Harekete geçilmesini talep ediyoruz. Yahudi anne-babaların evlatları için korkması dayanılmaz bir şey” ifadelerini kullandı. Botmann ayrıca, anti-semitizme de değinerek “Anti-semitist slogan atan herkes Alman vatandaşlığından çıkarılmalı, gerekirse sınır dışı edilmeli” diye konuştu.

Geri Dön 23 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN