Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
21 Eylül 2023 Perşembe

Steinmeier: Almanya da İtalya gibi göçmen kapasitesinin sınırına ulaştı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, İtalya ziyareti öncesinde göç sorununa dikkat çekti ve "Almanya da İtalya gibi kapasitesinin sınırına ulaşmış durumda" dedi.

Steinmeier: Almanya da İtalya gibi göçmen kapasitesinin sınırına ulaştı

Lampedusa Adası, Orta Akdeniz'deki düzensiz göç rotasında bulunan ve İtalya'nın Kuzey Afrika'ya en yakın kara parçası olan ada, son günlerde ülke gündeminin merkezinde yer alıyor. Geçtiğimiz hafta yaklaşık 11 bin göçmenin adaya gelmesiyle yaşanan acil durumun ardından, tahliyelerle yoğunluk azaltılmaya çalışılıyor, ancak düzensiz göçmenleri taşıyan tekneler de gelmeye devam ediyor.

İtalya'nın ANSA ajansının haberine göre, son 48 saat içinde Lampedusa Adası'na 1.138 düzensiz göçmen ulaştı. Ada'daki göçmen karşılama merkezinde 1.700'den fazla kişi bulunuyor, bunlardan 400'den fazlası refakatsiz çocuk.

İtalyan Başbakanı Giorgia Meloni, Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu için New York'ta temaslarını sürdürürken, İtalyan basınına yaptığı açıklamada, 'İtalya'nın, AB'nin göçmen kampı olmasına izin vermeyeceğini' belirtti.

Steinmeier: Almanya da göçmen kapasitesinin sınırına ulaştı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, İtalya ziyareti öncesinde göç sorununa dikkat çekti ve Avrupa'da sürdürülebilir çözümler bulunması gerektiğini ifade etti. Almanya'nın bu yılın ilk 6 ayında 162 bin sığınma talebi aldığını ve Ukrayna'dan 1 milyonun üzerinde mültecinin bulunduğunu söyledi ve "Almanya da İtalya gibi kapasitesinin sınırına ulaşmış durumda" dedi. Steinmeier, "Kalıcı dayanışma mekanizmasına yönelik anlaşma, Dublin Anlaşması'nın İtalya tarafından uygulanması ve Almanya'da daha fazla göçmen kabulüne dair anlaşmak hükûmetlerin sorumluluğundadır" şeklinde konuştu.

Geri Dön 21 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN