Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ocak 2024 Çarşamba

SPD'li Schneider: Hiç paramız kalmadı

SPD'li Federal Hükûmet Doğu Komiseri Carsten Schneider, "Dürüstçe söylemek gerekirse, hiç paramız kalmadı!" ifadelerini kullandı.

Almanya'da devlet yardımlarıyla ilgili gündemdeki tartışmalar devam ediyor. Federal Hükûmetin Doğu Komiseri Carsten Schneider, Alman devlet televizyonu ARD'deki bir programda ülkenin mâli durumu hakkında önemli bir itirafta bulundu. Schneider, "Dürüstçe söylemek gerekirse, hiç paramız kalmadı!" şeklinde konuştu.

2023 vergi gelir tahmininin 916,1 milyar avro olmasına rağmen, federal hükûmetin neden mâli sıkıntı yaşadığını açıklayan SPD'li siyasetçi, korona yardım paketleri kapsamında doğalgaz ve elektrik fiyatlarını desteklemek amacıyla yapılan enerji yardım paketlerine ödenen miktarın 800 milyar avroyu bulduğunu ifade etti.

Schneider, "Bütün bunları öngöremezdik. Anayasa Mahkemesi'nin daha fazla borçlanmayı yasaklayan kararıyla, geleceğe yönelik önemli yatırımlar için kredi verilmesi artık mümkün değil" diye ekledi.

CDU Genel Sekreteri Carsten Linnemann ise "Siyasetin tehlikeli tarafı da bu: Devlet olarak önce vatandaşın parasını alıyorum, sonra diyorum ki, 'artık param yok, geri alamazsınız!'" şeklinde değerlendirmede bulundu.

Geri Dön 31 Ocak 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN