Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Kasım 2022 Cumartesi

SPD’li gençlerden çalışma saati talebi

SPD’nin gençlik örgütü Jusos, haftalık çalışma saatlerinin 25’e indirilmesi gerektiğini söyledi.

Almanya’da haftalık ortalama çalışma saati 41. Bu konuyla ilgili tartışmalar uzun zamandır devam ediyor. Emeklilik yaşı tartışmalarıyla birlikte yürütülen bu konuda yapılan bilimsel çalışmalar ve girişimler de mevcut.

Örnekse Avusturya’da bir şirket, maaşı sabit tutarak haftalık çalışma saatini 30’a indirdi. Bunun üzerine şirkete gelen iş başvurusu sayısı 10 katına çıktı. Yani gençler daha kısa çalışma süreleri talep ediyor çünkü özel yaşamlarına daha fazla vakit ayırmak istiyorlar. Gençlerin bu davranışı, dünya çapında ‘Sessiz İstifa’ denilen bir harekete de dönüştü.

Sosyal demokrat SPD’nin gençlik örgütü Jusos da haftalık çalışma saatlerinin düşürülmesinden yana bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada haftalık çalışma saatinin 25’e düşürülmesi talep edildi.

Geri Dön 12 Kasım 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN