Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Şubat 2023 Cuma

SPD’li Esken: Ordu gibi eğitime de özel bir fon ayrılsın

SPD Eş Başkanı Saskia Esken, Stuttgarter Zeitung’a verdiği demeçte, Alman ordusu Bundeswehr’e ayrılan 100 milyar avroluk fona atıfta bulunarak, “Eğitim için de özel bir fon kurulması gerekiyor” diye konuştu. 

SPD’li Esken, eğitim için ayrılacak fonun üst gelir gruplarından alınacak varlık vergileriyle finanse edilebileceğine dikkat çekti. Esken, “Almanya’nın süper zenginleri, topluma daha fazla katkıda bulunmak zorunda.”yorumunda bulundu. 

Almanya’daki bazı okul binalarının eğitime uygun olmadığını söyleyen Esken, “Gerekiyorsa anayasada değişiklik yapılarak, süreç hızlandırılmalı.”ifadelerini kullandı. 

Almanya’nın öğretmen açığıyla ilgili yorumda bulunan Esken, “Eğitimcilerin çalışma saatlerini artırmak yerine daha fazla insanı öğretmenlik yapmak için motive etmeliyiz.”şeklinde konuştu. 

Geri Dön 10 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN