Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Şubat 2023 Çarşamba

SPD’li Dagmar: Bakıma muhtaç insan sayısı artıyor, bütçeler artırılsın

Almanya'da bakıma muhtaç insan sayısının artacağını söyleyen SPD Grup Lideri Dagmar Schmidt, yaşlıların bakımı için bütçe payının artmasını istedi. 

NDR yayına katılan SPD Grup Lideri Dagmar Schmidt, 2025'e kadar bakıma muhtaç kişi sayısının 5,5 milyona çıkacağına dikkat çekti. Schmidt,  Maliye Bakanı Christian Lindner’e yaşlıların bakımı için ayrılan bütçenin artırılması konusunda çağrı yaptı. SPD'li siyasetçi, yeni yıldan bu yana bakımevi ücretlerinin 278 avro zamlanıp ayda ortalama iki bin 411 avroya yükseldiğini belirtti. 

Artan enflasyona vurgu yapan Alman Hasta Koruma Vakfı Başkanı Eugen Brysch da, “Bakıma muhtaç insanlara kişi başına en az 300 avro devlet desteği verilmeli, alım güçleri artırılmalı” dedi.

1 milyar avroluk teşvik fonu kuruluyor

Federal Hükûmet uzun vadeli bakım sigortası için 1 milyar avroluk kalıcı teşvik fonu kuracak. Tagesschau’nun haberine göre; Çalışanların ödediği bakım sigortası katkı payları da artırıldı. Brüt maaşlardaki katkı payı oranı 3,05 olarak belirlendi. Çocuk sabini olmayanlarda ise bu yüzde 3,4. 

Lindner, artan oranlar ile bakım alanında hizmetlerin güçleneceğini ifade etti. 

Geri Dön 01 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN