Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Ocak 2024 Pazartesi

SPD’li bakandan çağrı: Alternatif yollar bulunmalı

SPD’li Meckelnburg-Verpommen Tarım Bakanı Till Backhaus, tarımsal sübvansiyonların kesilmesi tartışmasında 'alternatif yollar' aranması gerektiğini savundu.

SPD’li Meckelnburg-Verpommen Tarım Bakanı Till Backhaus, çiftçilerin eylemlerine ilişkin konuştu. Federal hükûmete seslenen Backhaus, tarımsal sübvansiyondaki kesintileri destekledi ancak bunun daha yavaş yapılması ve alternatif yollar aranması gerektiğini söyledi.

SPD’li bakan ayrıca; süt gibi tarımsal ürünlerin fiyatının yükseltilmesini, bürokrasinin azaltılmasını ve antitröst yasasıyla perakende zincirlerinin güçlerinin kısıtlanmasını talep etti. Nüfusun yüzde 85’ine tedarik sağlayan 4 büyük firma var. Firmaların etkisiyle buğday ve sütün alım fiyatlarının neredeyse 3’te birine kadar düştüğünü söyleyen Backhaus, “Buna ramen fiyatlar yükselmeye devam ediyor. Burada parayı kimin cebine indirdiği oldukça açık” diye konuştu.

Geri Dön 15 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN