Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Temmuz 2023 Çarşamba

SPD’den reşit olmayanlara asgari ücret çağrısı

SPD Genel Sekreteri Kevin Kühnert, 18 yaş altındakilere, yaz tatilinde çalıştıkları işlerde, brüt 12 avro olan saatlik asgari ücret verilmesini önerdi.

SPD’den reşit olmayanlara asgari ücret çağrısı

Kühnert, reşit olmayan gençlere yönelik ücret politikasının kabul edilemez ve adaletsiz olduğunu savundu.

SPD'li politikacı, yaptığı açıklamada, "18 yaş altındakiler, aynı işi yapan yetişkinlerden daha az ücret alıyorlar. Bu kabul edilemez. Gençler de diğer çalışanlar kadar hak sahibidir. Onlara da aynı ücreti ödememiz gerekiyor." dedi. Ayrıca internette yayımlanan iş ilanlarında özellikle reşit olmayan gençlerin arandığına dikkat çekti. Bu durumun, gençlerin ekonomik olarak sömürülmesine yol açtığını savundu.

Kühnert'in önerisi, sosyal medyada büyük ilgi gördü. Birçok kişi, Kühnert'in önerisini destekledi ve gençlerin hak mücadelesine destek verdi.

Geri Dön 26 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN