Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Mart 2023 Pazartesi

SPD'de koalisyon krizi

Berlin’de tekrarlanan seçimlerin ardından SPD’nin CDU ile koalisyon kurma kararı parti içerisinde eleştirilere neden oldu. 

NTV’nin haberine göre SPD’nin gençlik örgütü Jusos, partinin CDU ile koalisyon yapmasına şiddetle karşı çıkıyor. Tempelhof-Schöneberg'deki SPD ilçe delegeleri toplantısında çoğunluk, Jusos'un koalisyon karşıtı önergesini destekledi. Daha önce Neukölln ve Steglitz-Zehlendorf ilçelerindeki SPD’li ilçe örgütleri CDU ile yapılacak koalisyona karşı çıkmıştı. SPD’nin Berlin’de toplam 12 ilçe derneği var. 

SPD’li Belediye Başkanı Franziska Giffey, tekrarlanan belediye seçimlerinin ardından partililerle görüşerek CDU ile koalisyon için masaya oturma kararı almıştı. Bu karar yıllardır devam eden ve hala temsilciler meclisinde sayısal çoğunluğu bulunan SPD, Yeşiller, Sol Parti koalisyonunun sona ermesi anlamına geliyor. 

Geri Dön 20 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN