Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
22 Haziran 2023 Perşembe

SPD: Zenginler çocuk yardımından daha fazla faydalanıyor

Üst gelir gruplarının, çocuk yardımları ve vergi indirimlerinden daha fazla faydalandığını ifade eden SPD adalet çağrısında bulundu.

Koalisyon hükûmetinde ‘Temel Çocuk Güvenliği’ tartışmaları sürüyor. SPD Meclis Grubu tarafından yayımlanan bir belgede, üst gelir gruplarının, çocuk yardımları ve vergi indirimlerinden daha fazla faydalandığına dikkat çekildi. Belgede, ebeveynlerin, gelir durumlarına bakılmaksızın orantısız desteklendiği, yüksek gelirlilerin, dar gelirlilere göre çocuklarla ilgili vergi indirimlerinden ortalama 100 avro daha fazla yararlandığı vurgulandı. 

"Adil dağıtılması şart"

Konuya ilişkin RND’ye değerlendirmelerde bulunan SPD Meclis Grup Başkan Yardımcısı Sönke Rix, planlanan Temel Çocuk Güvenliği projesinde çocuklarla ilgili vergi muafiyeti sınırının yükseltilmesi gerektiğini, eşitsizliğin ortadan kaldırılması için devlet desteğinin adil dağıtılmasının şart olduğunu belirtti.

Geri Dön 22 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN