Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
23 Kasım 2022 Çarşamba

SPD ve Yeşiller’in oyu düştü: Koalisyon Meclis çoğunluğunu kaybediyor

Yapılan son ankete göre koalisyon hükûmetinin oyu düştü ve yüzde 44,5’e geriledi. Bu pazar seçim olursa trafik ışığı Meclis çoğunluğunu sağlayamıyor.

INSA tarafından yapılan son seçim anketlerine göre, SPD, FDP ve Yeşillerden oluşan koalisyon partilerinin oyları düşüşe geçerek yüzde 44,5’te kaldı. Sonuçlara göre bugün Almanya’da seçim yapılsa koalisyon partilerinin çoğunluğu yakalayamayacağı bildirildi. CDU/CSU yüzde 28 ile ilk sırada. Liberal FDP yüzde 7,5’a ve Sol Parti bir önceki haftaya göre oylarını yarım puan artırarak yüzde 5’e yükseldi. SPD ise yüzde 20’ye geriledi. Puan kaybeden bir başka parti de Yeşiller. Yarım puan kaybeden Yeşiller’in oyu ranı yüzde 17’ye geriledi.

Buna göre gelecek seçimlerde SPD’nin liderliğinde, Birlik partileri, FDP ve Yeşiller ile yeni bir koalisyon kurulabilir ya da SPD, ana muhalefet partileri CDU- CSU yerine Sol Parti’yi koalisyona dahil edebilir. Seçim uzmanları Bild’e yaptığı değerlendirmelerde, “Hükûmetin kaderini 0,5’lik oy oranları belirleyebilir” görüşünü paylaştı.  

Anketlere göre Almanya’nın en popüler siyasetçiler sıralamasında ise CSU’lu Markus Söder, Yeşillerden Annalena Baerbock ve Sol Parti’den Sahra Wagenknecht yer alıyor. Kuzey Ren-Vestfalya Başbakanı Hendrik Wüst (CDU) ise listenin dördüncü sırasında bulunuyor. 

Geri Dön 23 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN