Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Ekim 2022 Perşembe

SPD ‘servet vergisi’ istiyor

Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı Saskia Esken, Almanya’daki süper zenginlerden servet vergisi alınması çağrısı yaptı.

SPD ‘servet vergisi’ istiyor

SPD lideri, süper zenginlerden alınacak servet vergisinin, ülkedeki vergi sorununun çözümünde kritik bir adım olacağını savundu. Esken, RND’ye verdiği demeçte şöyle dedi:

Ukrayna’nın yeniden imarı için yapılan Marshall Planı çağrısı Alman dayanışmasının güçlü bir işareti. Bu savaş Ukrayna’daki dramın yanı sıra tüm Avrupa’yı ekonomik ve varoluşsal olarak etkiledi. Süper zenginlerden alınacak servet vergisi sorunun çözümü için önemli bir adım olacaktır.

Sol Parti’den destek

SPD liderinin servet vergisi çağrısına Sol Parti’den de lider düzeyinde destek geldi. Sol Parti Genel Başkanı Dietmar Bartsch, yalnızca Almanya’da değil Avrupa genelinde süper zenginlerin vergilerine ihtiyaç olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

Enflasyon ve enerji kriziyle boğuşan bir halka, bir de savaş faturalarını yüklemek adil değil. Rusya, Ukrayna’nın yeniden imarına maddi destek vermek zorunda. Avrupa Birliği’nde mal varlıklarına el konulan Rus oligarkların varlıklarını bunun için kullanılabilir.

Geri Dön 27 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN