Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Ağustos 2023 Salı

SPD kira artışlarını durdurmak istiyor

Sosyal Demokrat Parti (SPD), kira artışlarını, yoğun yerleşim bölgelerinde önümüzdeki üç yıl için yüzde 6 ile sınırlayacak bir düzenleme önerdi. SPD'nin asıl amacısyla üç yıl boyunca kira artışını durdurmak.

SPD kira artışlarını durdurmak istiyor

SPD'nin önerdiği düzenleme, önümüzdeki üç yıl içinde yoğun yerleşim bölgelerinde yüzde 6'dan fazla kira artışına izin vermemek. SPD Meclis Grup Başkan Yardımcısı Verena Hubertz, planlarının üç yıl boyunca kiraları dondurmak olduğunu belirtti.

Şu an için, önümüzdeki üç yıl içinde kira artışının en fazla yüzde 20 olması gerektiğine ilişkin bir kural mevcut. Konut sıkıntısı yaşanan bölgelerde bu oran yüzde 15'e kadar düşürülüyor. Koalisyon anlaşmasında, kira artışının tavanının üç yıl içinde yüzde 11'e düşürülmesi kararlaştırılmıştı. Ancak SPD, bu düzenlemenin yetersiz olduğunu düşünüyor; aynı zamanda emlakçı ve noter ücretlerini de düzenlemek istiyor.

FDP'li Adalet Bakanı Marco Buschmann, şu ana kadar endeksli kiralamalara karşı bir sınırlama getirilmesine karşı çıktı.

Yeşiller Partisi ise kiraların büyük ölçüde arttığını ve hızlıca önlem alınması gerektiğini belirtti. Kiraların düzenlemelerini yaklaşık 1,5 yıldır bekletmenin eleştirildiği Yeşiller Partisi, fiyat freni ve kira endeksine bağlı kira sözleşmelerinin düzenlenmesi çağrısında bulundu. Yeşiller Partisi Meclis Grup Başkanı Katharina Dröge, "Kiralar büyük oranda arttı ve düşük ve orta gelirli insanlar artık zor durumda. Kira artışına acilen müdahale edilmesi gerekiyor" dedi.

Geri Dön 29 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN