Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Haziran 2024 Pazartesi

SPD içinde Scholz'a yoğun eleştiri

Avrupa Parlamentosu seçimlerinde büyük kayıp yaşayan SPD’de, Başbakan Olaf Scholz’a yönelik eleştiriler artıyor. 

Spiegel dergisinin haberine göre, SPD'nin kapalı toplantısında Dış Politika Sorumlusu Michael Müller, Scholz’un seçim gecesi yorum yapmaktan kaçınmasını eleştirdi. Müller, Scholz’un tutarsız açıklamalar yaparak Ukrayna konusunda kararsız davrandığını belirtti. Thüringen ve Saksonya eyaletlerinde de Scholz’a tepkiler büyüyor. Thüringen İçişleri Bakanı Georg Maier, Doğu Almanya’nın sorunlarına daha fazla eğilinmesi gerektiğini söyledi. Saksonya’da aday Petra Köpping, Scholz’un kampanyalara daha fazla katılım göstermesini istedi.

SPD Kuzey Ren Vestfalya lideri Sarah Philipp, parti yönetiminin net bir politika izlememekle suçladı. Duisburg Belediye Başkanı Sören Link ise Scholz’dan daha etkili ve yoğun iletişim beklediğini belirtti.

Rheinische Post'a konuşan Rolf Mützenich, milletvekillerinin Scholz’un çalışmalarını desteklediğini, ancak koalisyonun itibarı konusunda endişelerini dile getirdiklerini ifade etti. Mützenich, Scholz’un sosyal demokrat başbakan olarak daha belirgin bir rol üstlenmesi gerektiğini ve ona olan desteğinin süreceğini belirtti.

SPD, Avrupa Parlamentosu seçimlerinde sadece yüzde 13,9 oy alarak tarihindeki en kötü sonuçlardan birini yaşadı.

Geri Dön 17 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN