Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Temmuz 2023 Pazartesi

SPD asgari ücreti yükseltmeyi hedefliyor

Asgari ücrete 41 sent zam gelmesinin ardından tartışmalar devam ediyor. SPD lideri Lars Klingbeil açıklamasında zammın artırılması için parti olarak uğrayacaklarım vurguladı.

SPD asgari ücreti yükseltmeyi hedefliyor

Geçen pazartesi alınan kararla, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren asgari ücrete 41 sent zam yapılacağı duyurulmuştu. Bu zamla birlikte 12,41 avro olan asgari ücret, zamdan bir sene sonra ise 12,82 avroya çıkacak. Zam oranına SPD'den tepki geldi.

SPD'nin teklifi saatlik 14 avro

SPD lideri Lars Klingbeil, asgari ücretin saatlik olarak 14 avroya çıkarılması için kampanya yürüteceklerini duyurdu. Klingbeil "Almanya'nın önümüzdeki yıl Avrupa Asgari Ücret Direktifini uygulamasını sağlayacağız. SPD federal hükûmette bunun için bastıracak" dedi. SPD lideri, direktifin uygulanması halinde asgari ücretin 13,50 ila 14 avro arasında olması gerektiğini vurguladı. Klingbeil hayat pahalılığını vurgulayarak "Hayat daha pahalı hâle geldi, bu nedenle ülkede genel olarak daha yüksek ücretlere ihtiyacımız var"dedi.

Avrupa Birliği Asgari Ücret Direktifi tek tip bir ücret belirlememek ile birlikte, yasal asgari ücretlerin nasıl belirleneceği, güncelleneceği ve uygulanacağına ilişkin standartları belirlemektedir.

Geri Dön 03 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN