Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Ekim 2023 Pazartesi

SPD: Asgari ücret artırılmalı

SPD, asgari saat ücretinin artırılması talebinde bulundu. SPD Eş Başkanı Lars Klingbeil, "Yaşam maliyeti arttı, bu yüzden asgari saat ücreti artırılmalı" dedi.

Klingbeil, asgari saat ücretinin 2025 yılına kadar 12 avrodan 12,41 avroya ve sonrasında 12,82 avroya yükseltilmesinin yeterli olmadığını belirtti. SPD lideri, bu öneriyi yetersiz olarak değerlendirdi ancak kesin bir miktar önermedi. Ayrıca, Asgari Ücret Komisyonu'na yeni bir karar alma çağrısında bulundu ve işverenlerin çıkarları nedeniyle zor koşullarda çalışanların haklarının geriye gitmemesi gerektiğini vurguladı.

Koalisyon ve muhalefet destekliyor

Almanya'da hükûmetin diğer bileşenleri olan Yeşiller, FDP ve ana muhalefet partileri CDU/CSU ve Sol Parti de asgari saat ücretinin artırılmasını desteklediklerini açıkladılar.

Geri Dön 16 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN