Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Haziran 2023 Perşembe

Spahn'ın 'emeklilik' önerisine tepki yağdı: Acımasız ve adaletsiz

Birlik partilerinin Meclis Grup Başkan Yardımcısı Jens Spahn, 63 yaşında emeklilik uygulamasının kaldırılmasını istemişti. Spahn’a tepki yağdı.

Spahn, daha önce Bild’e verdiği demeçte, Almanya’daki kalifiye işçi açığını işaret ederek ’63 yaşında emeklilik’ uygulamasının kaldırılmasını önermişti. Spahn, söz konusu uygulamanın ülkenin refahına ve gençlerin geleceğine mâl olduğunu savunmuştu.

Alman Basın Ajansı’na konuşan SPD’li Rheinland-Pfalz Başbakanı Malu Dreyer, Spahn’ın talebini ‘acımasız ve adaletsiz’ olarak değerlendirdi. Dreyer’e göre; inşaatlarda, fabrikalarda, bakım evlerinde kol gücüyle çalışan insanların haklarının teslim edilmesi gerekiyor. Dreyer, bu kişilerin ülke refahına çok büyük katkıları olduğu yorumunda bulundu.

SPD, Yeşiller ve Sol Partili vekiller de Spahn’ın önerisine itiraz etti. 

Geri Dön 01 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN