Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Mart 2024 Salı

Spahn’dan 'göçü durdurun' çağrısı

CDU Genel Başkan Yardımcısı Jens Spahn, Paskalya tatili öncesi ülkedeki mevcut göçmenlere ve yeni göçmen alımına yönelik sert açıklamalarda bulundu.

CDU Genel Başkan Yardımcısı Jens Spahn, Bild gazetesine verdiği demeçte, Almanya'nın göç politikaları ve göçmen entegrasyonu konusundaki mevcut sorunlara dikkat çekti. Özellikle suç işleyen göçmen kökenli gençlerin sayısının artışına işaret eden Spahn, ülkenin göç politikalarını gözden geçirilmesi gerektiğini ve düzensiz göçmen akınında bir ara verilmesi çağrısında bulundu. Spahn, Almanya'ya gelen göçmenlerin çoğunun, çeşitli zorluklara maruz kalmış 18 ile 40 yaş arası erkeklerden oluştuğunu ve bu kişilerin entegrasyonunun, sıkça düşünüldüğü gibi kısa süreli kurslarla sağlanamayacak kadar büyük bir iş olduğunu vurguladı.

Spahn'a göre, göçmenlerin büyük bir kısmı, devletin neredeyse var olmadığı, şiddet ve düzensizliğin hüküm sürdüğü toplumlardan geliyor ve bu durum, Almanya'daki suç istatistiklerine de yansıyor. Almanya'nın son on yılda 3,8 milyon iltica başvurusu aldığını belirten Spahn, ülkenin entegrasyon sürecinin başarılı olabilmesi için düzenli göçe birkaç yıl ara verilmesi gerektiğini ifade etti.

Spahn, düzensiz göç konusunda hedefin sıfır olması gerektiğini ve geçmişte bu hedefe ulaşıldığını ancak son dönemde rakamların yeniden arttığını belirtti. Ayrıca, Birlik partilerinin de mevcut sorunlardan bir kısmından sorumlu olduğunu kabul ederken, trafik ışıkları koalisyonunu (SPD, Yeşiller ve FDP) sorunları yeterince ciddiye almamakla eleştirdi. Spahn, Almanya'da "göç inkarcıları" olduğunu ve bunların çoğunun trafik ışıkları koalisyonunda bulunduğunu söyledi.

Geri Dön 26 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN