Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Ekim 2023 Cuma

Spahn: Yasa dışı girmeye çalışanlara şiddet uygulansın

CDU/CSU Meclis Grup Başkan Yardımcısı Jens Spahn, yasadışı göçe karşı 'fiziksel güç' kullanılmasını talep etti.

Almanya'da Hristiyan Birlik partilerinden (CDU/CSU) Meclis Grup Başkan Yardımcısı Jens Spahn, gerektiğinde Avrupa Birliği'nin dış sınırlarında yasadışı göçü 'fiziksel güçle' engellemenin destekçisi olduğunu söyledi. Bu açıklamaya Yeşiller ve FDP'den tepkiler geldi.

Yeşiller Partili Irene Mihalic, Spahn'ın bu tür açıklamaların sağ kanattan oy almayı amaçladığını söyledi. Mihalic, yasal ve insan haklarına uygun çözümlere ihtiyaç olduğunu ve popülizmi reddettiklerini belirtti.

FDP'nin Meclis Grup Başkanı Stephan Thomae, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygı gösterilmesi gerektiğini vurgulayarak şiddeti asla kabul edilemez olarak nitelendirdi.

Jens Spahn, 'The Pioneer' haber portalına yaptığı açıklamada, düzensiz göçün gerektiğinde'"fiziksel güçle' engellenmesi gerektiğini ifade etmişti.

Konu sadece muhalefetle sınırlı değil; hükûmet içinde de tartışmalı bir konu. FDP Milletvekili Wolfgang Kubicki, partisinin koalisyon ortaklarına yasadışı göç sorununu anlatma cesareti göstermediğini belirterek bu durumun sorun yaratabileceği uyarısında bulundu.

CDU Genel Sekreteri Carsten Linnemann ise sınır kontrolleri ve transit merkezlerinin gerekliliğini vurguladı ve Başbakan Olaf Scholz'u göç politikasında işbirliği yapmaya çağırdı.

Geri Dön 27 Ekim 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN