Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Mayıs 2024 Pazartesi

Spahn Ruanda'da yaşamaktan keyif alır mı?

CDU'lu eski Sağlık Bakanı Jens Spahn, Ruanda ziyaretinin ardından, Başbakan Olaf Scholz'u düzensiz göçmenlere karşı İngiltere'nin Ruanda Planı'nı uygulamaya çağırdı.

Spahn Ruanda'da yaşamaktan keyif alır mı?

İngiltere'nin düzensiz göçmenleri Ruanda'ya gönderme planı dünya kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor. Birçok insan hakları örgütünün tepkilerine ve çeşitli yargı kararlarına rağmen başlatılan uygulama ağır eleştirilere maruz kalıyor.

Spahn: Bir mültecinin varış ülkesini seçme hakkı yok

Bununla birlikte eski Sağlık Bakanı Jens Spahn, beraberindeki CDU heyetiyle birlikte Ruanda'ya ziyarette bulundu. Ziyaretin ardından Stern'e konuşan Spahn, SPD'li Şansölye Olaf Scholz'u, düzensiz göçmenlere karşı İngiltere'nin 'Ruanda Planını' uygulamaya çağırdı. Spahn, söz konusu planı 'tek insani çözüm' olarak nitelendirdi ve "Bir mültecinin kaçacağı varış ülkesini seçme hakkı yok" diye konuştu.

Spahn Ruanda'da yaşamaktan keyif alır mı?

Ruanda'nın bölgedeki tek istikrarlı ve güvenli ülke olduğunu iddia eden Spahn, "Ruanda açıkça bizimle konuşmak ve müzakere etmek istiyor" ifadelerini kullandı. Spahn, gazetecilerin "Birkaç günlüğüne Ruanda'daydınız, beğendiniz mi? Yaşamaktan keyif alacağınız bir ülke mi?" sorusuna ise "Ülkenin son 30 yılda neler başardığının farkına varılması gerekiyor. Tam anlamıyla kusursuz bir demokrasi değil ama Almanya'da gerçeklikle alakası olmayan bir Ruanda imajı fark ettim" diye yanıt verdi.

Geri Dön 20 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN