Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Kasım 2023 Cuma

Spahn: Göç sorunu Yeşiller olmadan çözülmeli

Ana muhalefetteki CDU/CSU Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Jens Spahn, göç sorununun Yeşiller olmadan çözülmesi için Şansölye Scholz'a çağrı yaptı.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz'un (SPD), göç politikasında daha sert bir yol izleyeceğini açıklamasının ardından, muhalefetteki CDU/CSU'dan Jens Spahn, Scholz'a çağrıda bulundu.

Spahn, Funke medyaya yaptığı açıklamada, göçün sınırlandırılmasının ancak Federal Meclis ve AB'deki yasaların değişmesiyle mümkün olabileceğini söyledi. Spahn, "Yeşillerin daha gidecek çok yolu var. Bu yüzden Sayın Şansölye, eğer şüpheniz varsa, bu meseleler Yeşiller olmadan çözülmeli" dedi ve bireysel oylama yapılmasını önerdi. Spahn, Scholz'un seçim döneminin başında, aşı zorunluluğu konusunda kendi koalisyonunda çoğunluğu sağlayamadığı için bireysel oylama yaptığını hatırlattı.

Spahn ayrıca sığınmacılara sağlanan yardımlarda ciddi kesintiler yapılması konusunda da ısrarını sürdürdü. Spahn, "Sosyal yardımların miktarı söz konusu olduğunda üç grup arasında ayrım yapmamız gerekiyor: Ülkeyi terk etmek zorunda olanlar, geçici korumadan yararlananlar ve daimi ikamet hakkı olanlar. Bu durumda, yalnızca üçüncü grup düzenli sosyal yardımlardan yararlanmalıdır" dedi.

Mevcut hukuki duruma göre, ülkeyi terk etmesi gereken yabancıların bile vatandaşlık parasından (Bürgergeld) yararlananlarla aynı muameleye tabi tutulduğunu hatırlatan Spahn, "Dünya değiştiğinde kurallara da uyum sağlamak zorundasınız. Temel sığınma hakkımız, günümüzün düzensiz kitlesel göçüne göre tasarlanmadı" dedi.

Geri Dön 03 Kasım 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN