Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Ocak 2024 Cuma

Spahn: Camilere dış finansmanı durdurmalıyız

CDU'lu politikacı Jens Spahn, camilerin yurt dışından finanse edilmesine son verilmesini istedi ve "Dış finansmanı durdurmazsak radikalleşmeye devam edeceğiz" dedi.

Spahn: Camilere dış finansmanı durdurmalıyız

Almanya'da Federal Meclis'te Birlik (CDU/CSU) Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Jens Spahn, Almanya'da paralel toplumların oluşumunu önlemek için cami kuruluşlarının yurt dışından finanse edilmesine son verilmesi çağrısında bulundu.

Spahn, Neue Osnabrucker Zeitung (NOZ) gazetesine verdiği demeçte, cami toplulukları için dış finansmana yönelik bir alternatif önerdi. CDU'lu politikacı, "Alman cami kuruluşları için federal bir vakıf kurulmasından yanayım. Bu vakıf vergiye tabi olmayacak ve gönüllü finansmana dayalı olacak" dedi.

"Dış finansmanı durdurmazsak radikalleşmeye devam edeceğiz"

Spahn, Almanca vaaz vermeyi kabul eden, Almanya'da eğitim almış imamlar tarafından yönetilen ve şeffaf çocuk ve gençlik çalışmaları sunan Müslüman toplulukların, kendilerini geçindirebilecek duruma gelene kadar, daha uzun bir süre boyunca da olsa, Federal Vakıf'tan mali destek almaları gerektiğini belirtti.

Spahn, "Dış finansmanı durdurmazsak, 5-10 yıl içinde kötü bir uyanış yaşayacağız. Daha sonra radikalleşmeye devam edeceğiz" dedi. CDU'lu politikacı, Fransa, Belçika ve Büyük Britanya'da bunun görüldüğüne dikkat çekerek, "O zaman izole paralel toplumlar burada da büyümeye devam eder. Ve bu çok korkunç olur" dedi.

Federal hükûmet kısa süre önce Türkiye ile, uzun zamandır tartışmalı olan Türk imamlarının Almanya'ya gönderilmesine kademeli olarak son verilmesi konusunda anlaşmaya varmış, ancak Müslüman derneklerinin gelecekteki finansmanına açıklık getirmemişti.

Geri Dön 05 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN