Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
23 Mart 2023 Perşembe

Soyadı kanunu değişiyor!

Almanya soyadı kanunu değiştirme kararı aldı. Adalet Bakanı Marco Buschmann, Alman Basın Ajansı’na verdiği demeçte, konuya ilişkin reform hazırlığında olduğunu duyurdu. 

Almanya’da hazırlanan yasa tasarısına göre, soyadı seçme özgürlüğü genişletilerek, evli çiftlerin ortak soyad kullanması ve çocukların nüfusa bu şekilde kayıt edilmesi sağlanacak. İsteyen kendi soyadını eşinin soyadının önüne ya da arkasına tire ile ekleyebilecek ve bu yeni bir soyad olarak tanınacak. Örneğin, Yılmaz ve Müller soyadlı iki kişi evlendikten sonra yeni soyadları Yılmaz-Müller olabilecek ve bu ad çocuklara aktarılabilecek. Boşanma durumunda ise soyadı değişiklikleriyle ilgili prosedürler hızlanacak.

Adalet Bakanı Bushmann, aile hukukunun modernize edilmesi gerektiğini, soyadı reformunun konuya ilişkin ilk adım olduğunu belirtti. 

Geri Dön 23 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN