Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Nisan 2024 Cuma

Sosyolog: Yabancı suçlular mağdur

Almanya'da yayımlanan Kriminal Suç İstatistik Raporu'nun sonuçları tartışma yarattı. Fatura yabancılara kesildi. Sosyologlar ise yabancı suçluların 'mağdur' olduğu kanaatinde.

Almanya'da Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser (SPD), 2023 Kriminal Suç İstatistik Raporunu açıkladı. Rapor, 2023 yılında ülke genelinde toplam 5 milyon 940 bin suç kaydedildiğini ortaya koydu ve bir önceki yıla göre yüzde 5,5 artış olduğunu belirtti. Faeser, artan göç oranının suçlarda artışa neden olduğunu kabul ederek, yabancı suçluların daha hızlı sınır dışı edilmesi gerektiğini vurguladı. Bakan, "Utanmadan ve kızmadan yabancı suçlular hakkında konuşmalıyız" diye konuştu.

Rapora göre, suçların yaklaşık yüzde 41'inde şüphelilerin Alman pasaportu olmadığına dikkat çekildi. Ancak, Kriminoloji Enstitüsü'nden Sosyolog Dr. Nicole Bögelein, Alman pasaportu olmayan kişilerin daha fazla suç işlediğine dair bir kanıt olmadığını belirtti ve bu tür algıların raporlamayı etkileyebileceğini ifade etti. Bögelein'e göre, Alman olmayan veya yabancı olarak algılanan kişilerin suç işlediğine dair raporlama olasılığı, Alman olarak algılananlardan daha yüksek. Bögelein, yabancı suçluların mağdur olduğunu söyledi.

Geri Dön 12 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN