Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Ağustos 2023 Çarşamba

Sosyal yardıma zam

Almanya’da sosyal yardıma zam geliyor. Çalışma Bakanı Heil, yeni adıyla vatandaşlık parasının yüzde 12 artışla ayda 563 avroya yükseleceğini açıkladı.

Sosyal yardıma zam

Sosyal yardıma 1 Ocak 2024’ten itibaren ayda 61 avro zam gelecek. İki kişi yaşayanlar kişi başı 506 alacaklar. Beş yaşına kadar çocuklar için 357 avro, 6-13 yaş arası için 390 avro, 14-17 yaş arası için de 471 avro fazladan ödenecek. Almanya’da yaklaşık 4 milyon kişi sosyal yardım alıyor. Zammın genel bütçeye maliyeti ise yaklaşık 5 milyar avroyu bulacak.

SPD’li Çalışma Bakanı Hubertus Heil, Vatandaşlık Parası’nı (eski adıyla Hartz IV) önemli ölçüde arttırmak istiyor. Buna göre; yardım alanlar, 1 Ocak 2024’ten itibaren yüzde 12 zamla yetişkin başına 61 avroluk bir artışla ayda 563 avro alabilecek.

Çalıma Bakanı, açıklamasında enflasyonun herkes için bir yük olduğunu söyledi ve “Kriz zamanlarında refah devletine güvenebilmek gerekir. Sosyal yardım bunun için” diye konuştu.

Geri Dön 30 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN