Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Mayıs 2024 Cuma

Sosyal Dernek: AfD'ye oy vermeyin

Almanya Sosyal Derneği (SoVD) ilk kez, vatandaşları aşırı sağcı AfD'ye oy vermemeye çağırdı.

SoVD'nin açıklamasında, "AfD'de sağcı popülist, yabancı düşmanı ve aşırı sağcı pozisyonlar temsil ediliyor. Bu, SoVD'nin hoşgörü ve dayanışma değerleriyle bağdaşmıyor" denildi. 

SoVD Aşağı Saksonya Başkanı Bernhard Sackarendt, "AfD, demokratik parti yelpazesinde basit bir parti değil, amacı özgür demokratik düzeni ortadan kaldırmak" dedi. SoVD açıklamasında, "AfD, homojen bir halkın var olduğunu ve Alman kimliğine ait olmayan insanların değersiz olduğunu savunuyor. Refah devleti açısından AfD, yardımlaşmanın sadece 'halkımız içindeki' insanlarla sınırlı olması gerektiğini düşünüyor" ifadelerine yer verildi. 

SoVD Yönetim Kurulu Başkanı Michaela Engelmeier, "AfD protesto amacıyla bile seçilemez. 1933’te Nazilerin baskısıyla dağılmak zorunda kalan ve kurucusu toplama kampında öldürülen bir dernek olarak, herkesi demokratik bir partiye oy vermeye çağırıyoruz. AfD’ye oy vermeyin" dedi. SoVD’nin şu anda 570 bin üyesi bulunuyor.

Baerbock: Irkçılık öldürür

Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, 29 Mayıs 1993'te Solingen'de ırkçılar tarafından evi kundaklanan ve çıkan yangında 5 aile bireyini kaybeden Genç Ailesi’ni andı. Baerbock, "Irkçılık Öldürür. Bu nedenle ırkçılığın toplumumuzda yeri olmamalıdır. Gürsün İnce, Hatice Genç, Gülistan Öztürk, Hülya Genç ve Saime Genç 31 yıldır bugün ve her gün kayıp." paylaşımında bulundu. 

Yakalanan failler Markus Gartmann, Felix Köhnen, Christian Reher ve Christian Buchholz, hapis cezalarını çekmelerinin ardından tahliye edilmiş ve kimlikleri değiştirilerek gizli tutulmuştu.

Geri Dön 31 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN