Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Eylül 2023 Çarşamba

Sonbaharın başında yaz geri geldi

Almanya'da hava sıcaklıkları 30 derece civarında seyrederken, ülke genelinde güneşli bir hava hakim olacak.

Meteorolog Dominik Jung, Kuzey Afrika'dan gelen ve Kuzey Avrupa'ya kadar uzanan bu sıcak hava akımının yazın geri döndüğünü belirtti. Jung, "Almanya'da ve hemen hemen tüm Avrupa'da yaz tekrar geldi" dedi ve ekledi:

Omega hava modelinin tahmin edilmesi zor olduğunu söylemeliyim. Tahminler hala oldukça belirsiz. Bu tür hava koşullarıyla ilgili kişisel deneyimim, genellikle hava modellerinin bizi düşündüğümüzden daha uzun süre güneşli, sıcak ve kuru bir hava olacağı yönünde yanılttığını gösteriyor.

Hafta sonu sıcaklıklar 35 dereceye kadar çıkacak

Alman Meteoroloji Dairesi'nin verilerine göre, bu hafta sıcaklıklar 24 ila 34 derece arasında olacak ve güneşli bir hava hakim olacak. Cumartesi günü ise en yüksek sıcaklığın 35 dereceye kadar çıkması bekleniyor. Geceleyin daha serin olacağı için sıcaklık bu kez yaz aylarında olduğu gibi bunaltıcı olmayacak.

İklim uzmanı Dr. Karsten Brandt, "Mevcut yüksek basınç sistemi, ağustos ve temmuz aylarındaki yüksek basınçlardan farklı. Hemen hemen hiç bulut yok ve fırtına riski düşük. Güneş hala parlak, ancak temmuz ve ağustos aylarındaki kadar yoğun değil" dedi.

Hava durumu uzmanı Jung ise şunları söyledi:

Omega hava modeli oldukça istikrarlı ve çözülmesi zor. Hava durumu modelleri bu konuda bazı zorluklar yaşıyor. Şu an için bir hafta içinde Salı günü hava değişimi öngörülüyor. Ancak tüm bunlar hala oldukça belirsiz. Bu tür hava koşullarıyla ilgili kişisel deneyimim, genellikle hava modellerinin bizi düşündüğümüzden daha uzun süre güneşli, sıcak ve kuru bir hava olacağını söylüyor.

Geri Dön 06 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN