Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Temmuz 2023 Pazartesi

Son Nesil eylemleri tepki topluyor

Almanya'da, Son Nesil adlı çevre ve iklim aktivist grubunun yol açtığı eylemler, kara ve hava trafiğinde aksamalara neden oldu. Çevre ve iklim aktivistlerine yönelik tepkiler artıyor.

Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, "General-Anzeiger" gazetesine yaptığı açıklamada, Son Nesil'in yasaları ihlal eden bir suç işlediğini ve halkın tamamına yönelik bir dayatma olduğunu belirtti. Bu tür eylemlerin 'kabul edilemez' olduğunu savunan Wissing, en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini ifade etti.

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, iklim aktivistlerinin son eylemlerini 'fanatik, pervasız, son derece antidemokratik ve toplumsal olarak bölücü' olarak nitelendirdi. Herrmann, ülke genelinde aktivistlere karşı koordineli bir hareket gerektiğini söyleyen Herrmann, bu konuyu eyalet içişleri bakanları toplantısında gündeme getireceğini belirtti. Herrmann, eylemlere hızlı bir şekilde müdahale edilmesini ve etkisinin ne kadar az olursa halk arasındaki öfkenin de o kadar azalacağını ifade etti.

Alman Polis Sendikası (GdP) Başkanı Jochen Kopelke, aktivistleri fanatizmle suçlayarak, etkili önlemler alabilmek için ülke genelinde koordineli bir yaklaşımın mantıklı olacağını belirtti. Kopelke, Son Nesil'in artan fanatizminin büyük endişe yarattığını söyledi.

Yeşiller milletvekili Konstantin von Notz ise Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "İnsanların günlük yaşamlarını sabote etmek, politik olarak yanlış ve iklim kriziyle mücadele için ters etki yaratıyor" dedi.

Geri Dön 17 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN