Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Ağustos 2023 Cumartesi

Son 3 yılda 16 milyara yakın borç tahsil edilemedi

Almanya'da son üç yılda, şirket ve kişilerin icra ve haciz borçlarından dolayı devletin tahsil edemediği miktar 16 milyar avroyu aştı.

2022 yılında 2,8 milyar avroya yakın borç tahsilatı iflas gibi gerekçelerle durduruldu. Geçen yıl 620 milyon avroya yakın borç tamamen affedildi ve 2021 yılında pandemi nedeniyle şirketleri iflastan korumak için 7,5 milyar avro borç silindi.

Bild'in haberine göre; kamu kurumları da 1,2 milyar avro tutarındaki alacaklardan vazgeçti, bunun 968 milyon avrosu iflas nedeniyle tahsil edilemeyen vergi ödemelerinden oluşuyor. Eğer iflas edenler yeniden gelir sahibi olursa, borcun yeniden tahsil edilebileceği açıklandı.

Devlet, tahsil edemediği 16 milyar avroluk bütçeyle okullarda dijitalleşmeye geçiş ve ebeveyn parasına ilişkin bütçelerin artırılması gibi önemli projeleri hayata geçirebilirdi. Ancak bu kaynakların tahsil edilememesi, mali durumu olumsuz etkiliyor.

Geri Dön 05 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN