Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Temmuz 2023 Perşembe

Sol Partili Ramelow AfD seçmenlerini savundu: Hepsi Nazi değil

Sol Partili Thüringen Eyalet Başbakanı Bodo Ramelow, AfD seçmenine yönelik algıların yanlış olduğunu savundu.

Almanya’da AfD’nin hızla yükselişi bir yandan endişe yaratırken bir yandan da spekülasyonlara neden oldu. Tartışmaların seçmenlere sıçraması üzerine Thüringen Eyalet Başbakanı Bodo Ramelow’dan çıkan haberlere yönelik açıklama geldi.

 

“Objektif habercilikle ilgisi yok”

“Şu anda zaman zaman gerçeklerin çarpıtıldığı bir durum yaşıyoruz. Kısaltılmış analizler ve skandal habercilik yöntemiyle AfD’nin adayına oy veren yüzde 52’nin hepsinin Nazi olduğu yönünde bir algı yaratılıyor. Bunun objektif habercilikle ilgisi yoktur” diyen Ramelow, Alman medyasını bu yönde yanlış bir olgu yaratmakla suçladı. 

Thüringer Allgemeine gazetesine konuşan Ramelow, bazı kameramanların yollara düşerek “Ben Adolf Hitler’i istiyorum” diyenleri görüntülediklerini söyleyerek, “Böyle budalalar her yerde bulunur. Bölgedeki insanların büyük bir bölümü böyle düşünüyormuş gibi bir hava yaratmak toplumsal bütünlük için tehlike vericidir” ifadelerini kullandı. 

Geri Dön 20 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN