Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Şubat 2023 Çarşamba

Sol Parti'den maaşlardaki adaletsizliğe karşı öneri

Almanya'da emekli maaşları arasında adaletsizlik var. Sol Partili Dietmar Barsch, sosyal adaletsizliğe işaret ederek taleplerde bulundu.

Emekli maaşlarında artış olsa da hala her iki emekliden biri ayda 1.000 avrodan az maaş alıyor. Devlet memuru emeklilerinin brüt aylığı ise 3 bin avroya (Pension) kadar çıkıyor. 

Augsburger Allgemein’a konuşan Sol Parti Meclis Grubu Başkanı Dietmar Barsch, emekli maaşlarındaki adaletsizliğe dikkat çekti. Barsch, "Gelir farkında makas açılıyor. Bir emekli ancak 45 yıl çalıştıktan sonra brüt 1600 avro maaş alabiliyor. Sınıf ayrımı, yaşlılıkta daha da derinleşiyor" dedi. 

Sol Partili siyasetçi, emekli maaşının en az 1.200 avro olması gerektiğini söyledi, emeklilik seviyesinin ise yüzde 53’e çıkarılmasını talep etti. Yaşlılık sigortası için de reform isteyen Barsch, “Tüm işçiler için bir emeklilik fonu kurulmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 01 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN