Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
20 Eylül 2023 Çarşamba

Sol Parti: Okullarda not ve ödev kaldırılsın

Sol Parti, eğitimde radikal değişiklikler öngören programını açıkladı. Program, okullarda not verme ve ödev uygulamalarının kaldırılmasını da içeriyor.

Sol Parti Lideri Janine Wissler ve Eğitim Politikaları Uzmanı Nicole Gohlke, Almanya'da eğitimde radikal değişiklikler içeren bir programı açıkladı. Söz konusu program, not verme ve ödev uygulamalarını okullardan kaldırmayı hedefliyor ve daha fazla alıştırma ile tekrar yapmayı teşvik ediyor. Ayrıca, 'baskı ve korku olmadan öğrenmeyi' vurguluyor.

Sol Parti, ayrıca tıpkı Doğu Almanya'da olduğu gibi birinci sınıftan onuncu sınıfa kadar herkes için tek bir okul sistemi oluşturmayı önerdi. Bu öneriye göre, eyaletlerin eğitim konusundaki yetkileri de kaldırılmalı. Ancak Sol Parti, Federal Meclis'te yalnızca yüzde beşlik bir temsil oranına sahip ve küçük meclis grubunun bu öneriyi kabul ettirmesi zor görünüyor.

Öğretmenler Birliği öneriye karşı çıktı

Öğretmenler Birliği Başkanı Stefan Düll, okullarda not verme sisteminin kaldırılmasına karşı çıktı ve çocukların kendilerini karşılaştırma ihtiyacına dikkat çekti. Düll, not sisteminin, öğrencilere kendilerini değerlendirebilme yetisi kazandıran önemli bir bilgi kaynağı olduğunu savundu.

Geri Dön 20 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN