Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Mart 2024 Salı

Sol Parti: Haftada 4 gün çalışma modeline geçilmeli

Almanya'da anketlere göre baraj altında kalan Sol Parti, haftada dört günlük çalışma modelinin ülkeye kademeli olarak genişletilerek uygulanmasını önerdi.

Bu çağrı, Hans Böckler Vakfı'nın raporuna dayanıyor ve özellikle sağlık ve bakım sektörlerindeki personel sıkıntısına dikkat çekiyor. Rapor, dört günlük çalışma modeline geçilmesi hâlinde 300 bin tam zamanlı sağlık çalışanının işe dönebileceği veya çalışma saatlerini artırabileceği öngörüsünde bulunuyor. Ayrıca, bu değişikliğin kamu sektörü, çelik endüstrisi, kreşler ve okullar gibi diğer alanlarda da personel yorgunluğunu azaltabileceğine işaret ediyor.

Sol Parti, daha düşük iş stresinin, hastalık nedeniyle işe gidememe oranlarını düşüreceğini ve bu durumun sağlık sigortası şirketleri için maliyetleri azaltacağını belirtti. Parti, bu modelin tam ücret telafisiyle birlikte uygulanabileceğine ve İspanya'daki gibi küçük şirketlere yönelik geçici ücret sübvansiyonları ile desteklenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Geri Dön 26 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN