Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Temmuz 2023 Perşembe

Sol Parti 'enflasyon primi' istiyor

Sol Parti, dar gelirli vatandaşlara enflasyon primi ödenmesini önerdi. Ayrıca asgari ücretin de saatlik 14 avroya yükseltilmesi talep edildi.

Sol Parti 'enflasyon primi' istiyor

Almanya'da resmi verilere göre, fakirlik sınırının altında yaşayan insan sayısı her geçen gün artıyor. Sol Parti, ülkenin toplumsal bütünlüğünü korumak için önemli adımlar atılması gerektiğini vurgulayarak, çalışanlarla birlikte emeklilere, öğrencilere, ebeveynlere ve sosyal yardımla geçinenlere yönelik çözümler içeren 'Önlemler Paketi' hazırladı.

Paketin odak noktalarından biri olan 'Enflasyon Primi', her yıl otomatik olarak çalışanlar, memurlar, emekliler, burslu öğrenciler ve sosyal yardımla geçinenlere verilecek. Enflasyona bağlı gelir kaybını önlemek amacıyla bu adımın kaçınılmaz olduğu belirtilirken, benzer uygulamaların Belçika, Lüksemburg, Malta ve Güney Kıbrıs gibi diğer ülkelerde de bulunduğu hatırlatıldı.

Sol Parti Eş Başkanı Martin Schirdewan, enflasyonun insanların gelirlerini azalttığını ve devletin vatandaşların geçimini desteklemek için daha fazla sorumluluk üstlenmesi gerektiğini dile getirdi. Aynı şekilde, parti üyelerinden Gregor Gysi de enflasyon priminin gelirlerin korunması ve toplumsal bütünlüğün güçlendirilmesi açısından önemli bir araç olduğunu ifade etti.

Sol Parti, asgari saat ücretinin 14 avroya yükseltilmesini talep ederek, mevcut 12 avro seviyesinin yeterli olmadığını belirtti. Koalisyon hükümeti içinde yer alan SPD, Yeşiller ve FDP, ücret artışları konusunda yeterli adımları atmamakla eleştirilirken, Sol Parti üyeleri ücretlerin daha ciddi şekilde artırılması konusunda ısrar ediyor.

Parti aynı zamanda, eski Doğu Almanya'daki yeni eyaletlerle Batı Almanya arasındaki ücret farkının giderilmesini ve 2025 yılına kadar tamamen eşitlenmesini talep ediyor. 33 yıl önce gerçekleşen Alman birleşmesine rağmen hala bazı alanlarda eşitsizliklerin devam ettiği vurgulanıyor. Martin Schirdewan ve Gregor Gysi, özellikle Doğu'daki düşük ücretlerin emeklilik aylıklarına yansıdığına dikkat çekerek, bu adaletsizliğin düzeltilmesi gerektiğini belirtiyorlar.

Sol Parti'nin önerileri arasında kira artışının durdurulması ve sosyal konut inşasının hızlandırılması da yer alıyor. Parti, ülkenin ekonomik ve sosyal açıdan daha adil bir yapıya kavuşması için bu adımların atılmasını hedefliyor.

Geri Dön 27 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN