Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Ekim 2022 Çarşamba

Sol Parti asgari 1200 avro emekli maaşı talep etti

Almanya’da sosyal yardım alan emeklilerin sayısı yüzde 9 oranında arttı. Sol Parti, en düşük emekli maaşının 1200 avro yapılması çağrısında bulundu.

Almanya'da sosyal yardım alan emeklilerin sayısı bu yıl yeniden arttı. Federal İstatistik Dairesi'nin (Destatis) verilerine göre, bir yıl içinde devlet yardımı alan emeklilerin sayısı yüzde 9 oranında artarak, haziran ayında ülke genelinde 628 bin 570’e ulaştı.

Sol Parti lideri Dietmar Bartsch, RND’ye verdiği demeçte, hükümeti acilen harekete geçmeye çağırdı. Bartsch şöyle konuştu:

Enflasyon ve enerji krizi nedeniyle emekliler her geçen gün fakirleşiyor. Yaşlı insanların kışı geçirmeleri için daha fazlasını yapmak zorundayız. Elektrik ve doğal gazda tavan fiyatlara kışın sonunda değil hemen şimdi geçilmesi gerekiyor. 

Küçük ve orta ölçekli emekli maaşlarına zam çağrısında bulunan Sol Parti lideri, “300 avroluk enerji yardımı asla yeterli değil. Yüzde 10'luk enflasyon oranlarını göz önüne alırsak, en düşük emekli maaşı 1200 avroya yükseltilmeli” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 26 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN