Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Temmuz 2023 Perşembe

Söder’den KDV çıkışı: Gıda ürünlerinde sıfırlanmalı

Bavyera Başbakanı Markus Söder, tüm temel gıda ürünlerinde vergilerin kaldırılmasını önerdi.

Almanya’da mayısta yüzde 6,1 olan yıllık enflasyon, haziranda yüzde 6,4’e yükseldi. Enflasyonun tekrar yükselişiyle birlikte ülkede art arda üç ay süren düşüş de bitti. Gıda fiyatları ise haziranda bir yıl öncesine göre yüzde 13,7 ve enerji ürünleri yüzde 3 artış gösterdi. Gıda fiyatları mayısta ise yıllık bazda yüzde 14,9 artmıştı. 

Enflasyona tepkiler büyürken  Bavyera Başbakanı ve CSU lideri Markus Söder’den KDV hamlesi geldi. Söder, tüm temel gıda ürünlerinde vergilerin kaldırılmasını önerdi.

Bild’de yer alan habere göre Söder, “Hedefim tüm temel gıda ürünlerinde sıfır KDV. Yani, sadece sebze-meyve veya organik ürünler için değil; et, süt, balık için de” ifadelerini kullandı.

Önerisinin AB hukukuna da aykırı olmadığını savunan Söder, hayata geçmesi halinde 4 kişilik bir hane için yılda 8.000 ila 9.000 avro arasında bir rahatlama sağlanacağını savundu. 

 

“Rahatça alışveriş yapmak yeniden mümkün olmalı”

“Süpermarketlerden rahatça alışveriş yeniden mümkün olmalı. Bu hafta veya gelecek hafta hala yemek yiyebilir miyim? diye endişelememeli” diyen Söder, ayrıca enerjide vergi indirimin de yeniden getirilmesi çağrısında bulundu.

Geri Dön 20 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN