Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
09 Aralık 2022 Cuma

Söder, koalisyonu Alman milli takımına benzetti

CSU Lideri Markus Söder, koalisyon hükûmetini Alman milli takımına benzeterek “Niyetleri iyi ama uluslararası arenada rekabet için yetersiz” dedi.

CSU lideri Markus Söder, BILD gazetesine verdiği demeçte, trafik ışığı hükûmetinin bir yılını başarısız bir koalisyon örneği olarak değerlendirdi. Söder şu yorumda bulundu:

Koalisyonda ortak bir devlet stratejisinden bahsetmek mümkün değil. Almanya’nın Çin politikasında Şansölye farklı, Dışişleri ve Ekonomi Bakanlıkları farklı yöne bakıyor. Doğal gaz vergisi ve nükleer santrallerle ilgili yaşanan iki büyük kriz hükümetin başarsızlığının kanıtı oldu. Trafik ışığını bir arada tutan şey zayıf anket sonuçları.

"İstifa etmesi kariyeri için doğru olur"

Alman ordusu için ayrılan 100 milyar avroluk fonun henüz kullanılmadığını söyleyen Bavyera Başbakanı Söder, “Savunma Bakanı Christine Lambrecht mühimmat siparişini bile henüz başarabilmiş değil. Kendi isteğiyle istifa etmesi siyasi kariyeri açısından daha doğru olur” diye konuştu. 

Koalisyonu Alman milli takımına benzeten Söder, “Her şey bana biraz Alman milli takımını hatırlatıyor. Hükümetin niyeti iyi ancak bu onların uluslarası arenada rekabet etmesi için yeterli değil” diye konuştu. 

Geri Dön 09 Aralık 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN