Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Kasım 2023 Cumartesi

Söder: İsrail bayrağı yakan vatandaşlığını kaybedebilir

CSU lideri Markus Söder, çifte vatandaşlığı olup da İsrail bayrağı yakanların gelecekte Alman vatandaşlığını kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Bavyera Başbakanı ve CSU lideri Markus Söder, çifte vatandaşlığa sahip olup İsrail bayrakları yakan veya İsrail halkının ölmesini dileyen herkesin, gelecekte en azından Alman vatandaşlığını kaybetme riski olduğunu söyledi. Söder, "Antisemitizme karşı sıfır tolerans" politikası izlediklerini vurguladı.

İsrail Topluluğu Başkanı Charlotte Knobloch da, Almanya'da antisemitizmin tehditkar bir şekilde arttığını belirterek, "Almanya'da 7 Ekim'den bu yana yaşanan 2 bin Yahudi karşıtı olay korkutucu bunun en açık göstergesi" dedi. Knobloch, hükûmetin antisemitizmle mücadele için daha fazla adım atması çağrısında bulundu.

Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter de, "Yahudi düşmanlığının yeniden yayılması şoke edici" dedi. Reiter, "Çocuk katili İsrail yazan posterler, fail ve mağdurun alaycı bir şekilde tersine çevrilmesidir" ifadelerini kullandı.

Bavyera Eyalet Parlamentosu Başkanı Ilse Aigner ise, "Yahudi halkının güvende olmadığı yerde kimse güvende değildir" dedi. Aigner, antisemitizmle mücadelenin tüm toplumun ortak sorumluluğu olduğunu vurguladı.

Geri Dön 11 Kasım 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN