Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mart 2024 Cumartesi

Söder: Göçmenler Bürgergeld yüzünden çalışmıyor

Bürgergeld'e yönelik eleştirilerini sürdüren CSU'lu Markus Söder, göçmenlerin Bürgergeld yüzünden çalışmadığını savundu.

Almanya'da Bavyera Başbakanı Markus Söder, Vatandaşlık Parası (Bürgergeld) konusundaki eleştirilerini yoğunlaştırarak, bu uygulamanın özellikle göçmenler arasında çalışma isteğini azalttığını öne sürdü. Söder, Almanya'nın, diğer ülkelere kıyasla göçmen çalışan sayısının en az olduğu ülke olduğunu belirterek, Vatandaşlık Parası'nın bu durumu daha da kötüleştirdiğini savundu.

Göç Zirvesi'nden somut bir çözüm çıkmamasını eleştiren Söder, Yeşiller Partisi'ni mevcut yasaları zayıflatmakla suçladı ve bu durumun herhangi bir ilerleme kaydedilmesini engellediğini ifade etti. Söder, göç politikasında ciddi bir değişikliğe ihtiyaç duyulduğunu, Vatandaşlık Parası'nda reform yapılması ve etkili geri dönüş anlaşmaları yapılması gerektiğini vurguladı.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve eyalet başbakanlarıyla yapılan toplantıda, göç ve iltica politikaları üzerine tartışıldı fakat toplantıdan yeni bir karar çıkmadı. Eyaletler, iltica prosedürlerinin AB dışındaki ülkelere taşınması konusunda federal hükûmetten netlik talep etti ve haziranda yapılacak olan federal devletler konferansında bu konuda ilk sonuçların sunulması istendi.

Geri Dön 09 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN