Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Şubat 2024 Perşembe

Söder: AfD'nin söylemleri tiksindirici

CSU lideri Markus Söder, AfD'nin söylemlerini 'tiksindirici' olarak nitelendirdi ve Almanya'yı bölme potansiyeline sahip olduğunu savundu.

Almanya'da, aşırı sağcı AfD'ye karşı ülke genelinde protestolar devam ederken, CSU lideri ve Bavyera Başbakanı Markus Söder, partinin tutumuna sert tepki gösterdi. Söder, Rheinische Post'a verdiği demeçte, AfD'nin Avrupa Birliği'nden ayrılma fikri, engelli çocuklar hakkındaki insanlık dışı açıklamaları ve Alman vatandaşlarının sınır dışı edilmesiyle ilgili iddiaları 'tiksindirici' bulduğunu ifade etti. Söder, Anayasa düşmanlarının hazine yardımı alamayacağını belirtti ve AfD'nin Almanya'yı bölme potansiyeline sahip aşırı sağcı bir parti olduğunu söyledi.

AfD lideri: Höcke aşırı sağcı değil

AfD Partisi lideri Tino Chrupalla ise ZDF kanalında yaptığı açıklamada, partinin anayasal bir parti olduğunu ve özgür demokratik temel düzeni desteklediğini savundu. Chrupalla, partideki en tartışmalı figürlerden biri olan Björn Höcke'nin aşırı sağcı olmadığını iddia etti.

Ne olmuştu?

Saksonya Anayasayı Koruma Bürosu, AfD'yi 'kesinlikle aşırı sağcı' olarak sınıflandırmıştı. Bu, AfD'nin aşırı sağcı olarak değerlendirildiği üçüncü eyalet oldu. AfD'li Björn Höcke'nin geçmişte Nazi sloganı kullandığı ve Holokost Anıtı'na yönelik tartışmalı açıklamalarda bulunduğu hatırlatıldı. Bu durum, Almanya'da AfD'ye yönelik eleştirilerin artmasına neden oluyor.

Geri Dön 08 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN