Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Temmuz 2024 Perşembe

Söder 5 yılda 30 milyon ağaç dikme hedefine yakın

Bavyera Başbakanı ve CSU lideri Markus Söder, beş yıl önce 2024'ün sonuna kadar 30 milyon yeni ağaç dikme vaadinde bulunmuştu. Söder, bu sözünü tutmaya yakın.

Söder 5 yılda 30 milyon ağaç dikme hedefine yakın

Bavyera Orman İdaresi verilerine göre, şu ana kadar 25 milyon ağaç dikildi. İdare, "Oldukça iyi bir yoldayız. 2024 sonbaharındaki ekim sezonu ve 2025 ilkbaharı da dahil olmak üzere 30 milyona ulaşabileceğiz." dedi.

Ancak, Federal Doğayı Koruma Derneği (BN) bu programı yetersiz buldu. Dernek yetkilisi Ralf Straußberger, "Söder'in ormanlarla ilgili beş yıl önce verdiği karar kağıt üzerinde hoş geliyordu, ama maalesef iyi uygulanmadı." dedi. Straußberger, Bavyera Orman İdaresi'nin her yıl zaten yaklaşık 5 milyon ağaç diktiğini ve Söder'in hedefinin bu sayıya sadece 5 milyon ek ağaç daha eklemek olduğunu belirtti. "Eyalet hükûmeti ormanları ve iklimi bu şekilde kurtaramayacak." dedi.

Eyalet Parlamentosu Yeşiller Partisi Lideri Katharina Schulze de, "Daha fazla ağaç dikmek gerekiyor. 30 milyon ağaç programı, ağır hasta ormanlar için yara bandından başka bir şey değil." ifadelerini kullandı.

Geri Dön 11 Temmuz 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN