Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Mart 2024 Salı

Sızdırılan görüşme Almanya'yı çalkaladı

Alman subaylarının Ukrayna-Rusya Savaşı hakkında yaptığı ve kamuoyuna sızdırılan tartışmalı görüşmeler, Almanya'da geniş yankı buldu.

Sızdırılan görüşme Almanya'yı çalkaladı

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, olayı Rusya'nın Almanya'ya yönelik bir 'hibrit saldırı' olarak nitelendirerek, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Alman toplumunu bölme ve birliklerini bozma çabası içinde olmakla suçladı. Pistorius, Alman halkını birlik içinde olmaya çağırdı ve bu tür dezenformasyon saldırılarına karşı dikkatli olmalarını istedi.

Russia Today (RT) Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan tarafından yayımlanan ses kaydında, Alman Hava Kuvvetleri'nden üst düzey isimlerin, Ukrayna'ya Taurus füzelerinin gönderilmesi ve bu füzelerin Kırım Köprüsü'nü teknik olarak imha edip edemeyeceği üzerine tartışmaları yer alıyordu. Rusya'nın Berlin'den açıklama talep etmesi üzerine, Almanya Savunma Bakanlığı ve Almanya Askeri İstihbarat Teşkilatı (MAD) konuyu araştırmaya başladı.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, olayla ilgili "çok dikkatli, çok yoğun ve çok hızlı" bir şekilde inceleme yapılacağını belirtti. Bu olay, Federal Meclis Savunma Komitesi'nin özel bir toplantı yapması taleplerine neden oldu.

CDU/CSU, hava kuvvetlerindeki telefon dinleme skandalı nedeniyle Federal Meclis Savunma Komitesi'nin özel bir toplantı yapmasını talep etti. Federal Meclis Grubu Meclis Genel Sekreteri Thorsten Frei, konunun kamuoyuna açıklanması gerektiğini belirterek, durumun Federal Meclis'e detaylı bir şekilde sunulması gerektiğini vurguladı.

SPD Dış Politika Uzmanı Ralf Stegner, bir Araştırma Komisyonu'nun kurulmasının uygun olmayacağını belirtirken, Bundeswehr subaylarının korumalı iletişim konusunda eğitilmesi gerektiğini ve güvenli iletişim için gerekli teknolojik yatırımların yapılması gerektiğini vurguladı. Stegner, Alman hükûmetinin ve Askeri İstihbarat Servisi'nin (MAD) bu tür olaylara karşı daha fazla yatırım yapması ve koruma önlemlerini artırması gerektiğini ifade etti.

Geri Dön 05 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN